Çevresel Sürüdürülebilirlik

Çevresel Sürüdürülebilirlik

Çevresel Sürüdürülebilirlik

09/04/2019

Daikin, 2018 yılı sürdürülebilirlik performansını paylaştığı “ Çevre Raporu”nu ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ kapsamında yayınladı. Dünyanın en saygın referans kurum ve kuruluşlarının hazırladığı verilerden yola çıkarak hazırlanan rapor, 2050 yılına gelindiğinde dünyanın iklim, enerji, nüfus gibi konularda hangi durumda olacağını ortaya koyarak, uzun vadede bu sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla hazırlandı.  ‘Çevresel sürdürülebilirlik, Daikin için temel bir hedeftir’ anlayışı ile yürütülen çalışmalar ışığında hazırlanan rapor aynı zamanda “dünyaya değer yaratma, sürdürülebilir kalkınma hedefleri, sürdürülebilir şehirler” gibi bir çok konuda kılavuz niteliğinde.
 

Daikin’in hedefi “2050 yılına kadar sıfır CO2 emisyonu”


Isınma potansiyeline sahip soğutucu akışkanlar ile çevreye duyarlı ürünlerin kullanılmasını yaygınlaştırmaya çalışan Daikin, Paris İklim Anlaşması ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ışığında 2050 yılına kadar sıfır CO2 emisyonu hedefi koydu.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “2017 mali yılında Daikin’in konut tipi klimalardaki sera gazı emisyonlarının düşürülmesine yönelik dünya genelindeki çabaları neticesinde normal bir yıla kıyasla 54 milyon ton karbondioksit gazı (CO2) eşdeğeri tasarruf sağlanmıştır. Bunun en büyük nedeni, enerji verimli inverter teknolojisi ve daha düşük küresel ısınma potansiyeline sahip R-32 gazının kullanımıdır. Daikin, günümüzdeki ve gelecekteki tüm soğutma ve ısıtma ihtiyaçlarını karşılamak için evlere, işletmelere ve endüstriye en verimli ve güvenli çözümleri sağlamaya kendini adamıştır. Yaptığımız her şeyde çevreyi koruma sorumluluğumuzun tamamen farkında olarak, tüm politikalarımızı, uygulamalarımızı ve süreçlerimizi, merkezine çevresel sürdürülebilirliği koyarak geliştiriyor ve uygulamaya alıyoruz. Çevresel sürdürülebilirlik, Daikin için temel bir hedeftir. Ekonomik ve ekolojik açından işimizi, yeşil ilkelere bağlı olarak yapıyoruz. Bu amaçla klimalar için geliştirmesini sağladığımız ve sektörün de kullanımına sunduğumuz R32 gazı en güzel örnektir,” dedi.